Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2019

Yusuf Güney

Yusuf Güney

Yusuf Güney 5 Haziran 1984 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. 14 yaşında Trabzon’dan Londra’ya ailesiyle taşınan sanatçı uzun yıllar Londra’da kalmıştır.

 

Yusuf Güney Şarkısı Rafet El Roman’ın Londra’da verdiği bir konsere gitmiş ve burada Pop müzik sanatçısı Rafet El Roman’la tanışıp yeteneğini sanatçıya göstermiştir. Rafet El Roman’la tanıştıktan sonra müzik kariyerini hızlıca geliştirmek isteyen Güney 2008 yılında El Roman’a Aşk-ı Virane bestesi ile şarkıcının albümünde yerini aldı. Aşk-ı Virane şarkısına çekilen klipte Rafet El Roman ile düet yapan sanatçı bu şarkı sayesinde Türk halkı tarafından sevilerek şarkı uzun zaman 1 numarada kaldı ve yılın şarkısı ödülünü aldı.

 

Yusuf Güney’in ilk albümü olan ‘Bir Sevda Masalı’ Rafet El Roman direktörlüğünde hazırlanarak 12 Şubat 2009 yılında Emre Plak tarafından çıkarıldı. Bu albümde ilk klibi ‘Heder Oldum Aşkına’ şarkısına çekildi. 2’inci klibi ise ‘Aşkım Aşklarından Bulasın’ adlı parçaya çekilen şarkının sözü ve müziği Yusuf Güney’e aittir.

 

Yusuf Güney 2’inci ‘Aşka İnat’ isimli albümünü yine Emre plaktan çıkardı. Albümün ismi olan Aşka İnat’a klip çeken başarılı şarkıcı 2012 yılında da 3 remix ve 3 şarkıdan oluşan ‘Kader Rüzgarı’ albümünü hazırladı. Yusuf Güney en son olarak 2013 yılında Sevgi Arsızı albümünü çıkarmıştır.

Sanatçıya Ait Eserler