Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2019

Yalın

Yalın

Hüseyin Yalın 30 Mart 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. Yalın olarak çıkış yapan sanatçı hem beste hem de söz yazarıdır. İlk çıkış şarkısı Zalim’le tanınmış ve Türk halkı tarafından çok sevilmiştir.

Lise yıllarında beste yapmaya başlayan Yalın üniversite yıllarında beste çalışmalarını arttırmıştır. Kargo grubunun gitaristi ile albüm hazırlıklarını hızlandırmıştır. 2004 yılında Universal Music etiketi ile ‘Ellerine Sağlık’ albümünü çıkardı ve Universal Music’te en çok satanlar listesinin başına yerleşti. Bu albümünde Zalim dışında Günaydın ve Sonsuz Ol şarkılarına da klip çekmiştir.

 

2005 yılında Bir Bakmışsın albümünü çıkaran sanatçı Universal Music kapanınca yeni albümünü Pasaj Müzik etiketi ile çıkardı. Albümdeki bütün şarkıların söz ve müziği kendisine ait olan sanatçı ilk klibini ‘Küçücüğüm’ adlı şarkısına çıkardı. Küçücüğüm klibinin ardından Bir Bakmışsın, Ben Bilmem ve Keşke şarkılarına da klip çekti. 2006 yılında en çok satanlar listesine girdi ve Müyap tarafından Altın Plak hediye edildi.

2007 yılında Her şey Sensin adlı albümünü Avrupa Müzik etiketi ile piyasaya sürdü. Yine albümde tüm söz ve müzikler Yalın’a ait. Bu albümde albümün ismini de alan Her Şey Sensin adlı şarkısına klip çekildi. Albümdeki Kalamadım ve Cumhuriyet şarkılarına da klip çekildi.

2009 yılında Ben Bugün adlı albümünü çıkaran sanatçı Ah Be Kardeşim, Ki Sen ve Bit Pazarı şarkılarına klip çekmiştir.

Uzun bir aradan sonra 2012 yılında Anlat Güzel mi Oralar adlı single parçasını Avrupa Müzik etiketi ile piyasaya sürmüştür. Söz ve müziği Yalın’a ait olan şarkının klibini Ömer Faruk Sorak üstlenirken şarkının düzenlenmesini Ozan Çolakoğlu yapmıştır.

2016 yılında Bayıla Bayıla adlı albümünü çıkarmış ve aynı adı taşıyan Bayıla Bayıla şarkısına klip çekmiştir.

 

Yalın’ın Albümleri

2004 – Ellerine Sağlık

2005 – Bir Bakmışsın

2007 – Her Şey Sensin

2009 – Ben Bugün

2012 – Anlat Güzel mi Oralar

2015 – Bayıla Bayıla

 
 

Sanatçıya Ait Eserler