Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2019

Tuğba Altıntop

Tuğba Altıntop

TUĞBA ALTINTOP KİMDİR

Tuğba Altıntop, 15 Aralık 1976 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. İlk, orta lise öğretiminden sonra grafikerlik üzerine eğitim aldı. 1996 yılında Miss Turkey güzeli seçildi. Aynı yıl Rafet El Roman’la evlendi. Bu evlilikten Su Elnur ve Şevval Su isminde iki kız çocuğu dünyaya getirdi. Rafet El Roman ile evlilikleri 2003 yılında sonlandı. Modellik ve mankenliğin yanı sıra bazı diziler ile 1995 yapımı komedi türünde TV filmi Zampara Seyfettin’de yer aldı.

Tuğba Altıntop, 2007 yılında “Sana Söylüyorum” albümü ile müzik kariyerine başlamış oldu. Albümde Murat Güneş, Güven Baran, Aydın Sarman, Hüseyin Bitmez gibi isimlerin besteleri yer aldı. Ayrıca albümde Altıntop’un sözünü kendi yazdığı, müziğini ise Aydın Sarman ile bestelediği “Ağıt” isimli şarkıya da yer verdi. Albümde “Urfa Sana Ağlar” şarkısına klip çekti.
2013 yılında 6 yıllık aradan sonra “Yana Yakıla” single’ı ile müziğe geri döndü. Şarkı için birçok remix düzenlenerek dinleyicilere ulaştı. 2016 Nisan ayında yeni albümü La La’yı piyasaya sürdü. Ayrıca Serdar Ortaç, Ozan Doğulu, Ayşen gibi ünlü isimlerle çalıştı.

ALBÜMLERİ

Sana Söylüyorum (2007)
Yana Yakıla (2013) Single
La La (2016)

Sanatçıya Ait Eserler