Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Nisan 2019

TARKAN

TARKAN

TARKAN

Tarkan Tavetlioğlu, 17 EkİM 1976, Almanya doğumlu süperstar. Şarkıcı, söz yazarı, besteci ve aranjör. 14 Yaşına kadar Almanya’da yaşadıktan sonra ailesi Türkiye’ye temelli dönüş yapar. Lise yıllarına İzmit / Karamürsel’de başlayan Tarkan’ın müziğe olan tutkusu giderek artmaktadır. Ve bir süperstarın doğuşu İstanbul Plak Şirketi’nin sahibi Mehmet Sütlüoğlu ile yapılan albüm anlaşması ile başlamış olur.

 

90’lı yılların başında Tarkan ilk albümüne kavuşur. Tarihler 1992’yi işaret ederken “Yine Sensiz” albümünden “Kıl Oldu” şarkısı patlama yapar. Dilden dile hızla dolanan bu şarkı Tarka’nın bir anda yıldızının parlamasına, şöhreti yakalamasına vesile olur. Ardından “ Acayipsin”, “Ölürüm Sana” albümleri yine başarılı bir grafik sergileyen Tarkan, artık Türkiye’nin pop starı olduğunu yavaş yavaş hissettirmeye başlar.”Kuzu Kuzu, Hüp, Verme” şarkılarını kliplendirdi ve klipler büyük bir ilgi gördü.

 

Türkiyede ve dünyada şöhreti yakalayan Tarkan için “Popun Prensi”, “Hiper star” gibi yakıştırmalar yapıldı. Ülkemizde gösterdiği başarıyı aynı şekilde Avrupa’da da gösteren Tarkan top listlerde uzun süre yer aldı.

 

Türkiye’de birçok kez Kral Tv, Altın Objektif, Mü-yap gibi kurumlardan ödüller aldı. Dünyada ise Meksika, Kolombiya, Almanya, Fransa, İsveç gibi ülkelerden ödüller almıştır. Bu ödüller hem yerel hem dünya basınında konuşuldu.

 

Tarkan Albümleri

1992 – Yine Sensiz

1994 – Acayipsin

19997 – Ölürüm Sana

1998 – Tarkan

2001 – Karma

20016 – Come Closer

2007 – Metamorfoz

2010 – Adımı Kalbine Yaz

2016 – Ahde Vefa

 

Sanatçıya Ait Eserler