Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Nisan 2019

Soner Sarıkabadayı

Soner Sarıkabadayı

Soner Sarıkabadayı Kimdir?
Soner Sarıkabadayı 8 Aralık 1978 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Güngör, babasının adı Hasan’dır. Perihan ve Zafer adında 2 kardeşi vardır. 4 yaşına kadar ailesiyle Kahramanmaraş’ta yaşayan Soner Sarıkabadayı, daha sonra ailesi ile Mersin Susanoğlu Çıtak 4’e yerleşmiştir.
İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini de Mersin’de tamamlamıştır. Üniversite hayatına İstanbul’da devam etmiştir ve böylece İstanbul’a yerleşmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İktisat bölümünü okuyorken müziğe olan ilgisinden dolayı klasik gitar dersleri almaya başlamıştır. 2008 yılında sınavlara giren Sarıkabadayı, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Klasik Gitar bölümünü kazanır ve aynı yıl bu bölümden mezun olur. Böylece müziğin kapısı artıl Soner Sarıkabadayı için aralanmıştır.
Soner Sarıkabadayının Müzik Hayatı Nasıl Başladı?
İlk albümünü 2001 yılında çıkartmıştır. Albümün adı “Kara”dır. Bu albümden istediği başarıyı elde edemeyen Soner Sarıkabadayı, 2009 yılında çıkardığı Buz adlı albümüyle büyük başarı elde etmiş ve kendini yükseltmiştir. 2010 yılında Pas ve Sadem adlı albümlerini çıkartmıştır. Bu albümlerden sonra büyük bir hayran kitlesi yakalamıştır. Söz yazarlığı da yapan Sarıkabadayı, sanatçılara verdiği besteleri ile de müzik camiasında ses getirmiştir.
Soner Sarıkabadayı Albümleri
Kara 2001
Buz 2009
Sadem 2010
Pas 2010
İtiraz 2011
Tuzlu Su + İtiraz 2011
Trio 2012

Sanatçıya Ait Eserler