Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Mayıs 2019

Özgür Yedievli

Özgür Yedievli

300’den fazla aranjmana imza atan Özgür Yedievli’nin, Bir İzim Kalsın isimli solo albümü Bülent Seyhan prodüktörlüğünde çıktı.

Özgür Yedievli Kimdir
21 Kasım 1981 İstanbul doğumlu olan Özgür Yedievli, Müziğe 10 yaşında özel klasik batı müziği piyano ve solfej eğitimi alarak başladı. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü ve ardından Yıldız Teknik Üniversitesi müzik teknolojisi bölümünde öğrenim gördü.

İlk profesyonel aranjman çalışmasını, 2000 senesinde ünlü besteci Altan Çetin’in desteğiyle, Hande Yene’ in ”Senden ibaret” isimli albümü ile gerçekleştirdi. Bunu, Hande Yener ”Balon”; İzel ”Bebek” albümü; Nalan ”Acemi Balık”, ”Sana sevgilim ol mu dedim”; Ebru Gündeş ”Telafi”, ‘Unuturum”; İbrahim Tatlıses ”Tabi tabi”; Mustafa Sandal ”İsyankar”; Doğa ”Bir hayat daha olmalı”; Özcan Deniz ”Bi dudaktan”; Nazan Öncel ”Bebişim”; Murat Boz ‘’Uçurum remix’’ gibi pek çok çalışma takip etti..
2005 yılında Makedonya nın Kiev Eurovision finalinde yarıştığı ”Make my day” isimli şarkının aranjmanına da imza attı. 11 yıldır müzik sektöründe 300 den fazla aranjmana imza atan Özgür Yedievli nin ”BİR İZİM KALSIN” isimli ilk solo albümü, Bülent Seyhan prodüktörlüğünde gerçekleşti.

Albümde kendi bestelerinin yanı sıra Ersay Üner, Doğa, Güven Baran, Deniz Erten, Okan Akdeniz, Can Sanıbelli, Emrullah Pilavcı imzalı şarkılar var. Sekiz aranjman kendisine ait bir tanesi Can Sanıbelli’nin. Albümün çıkış şarkısı olan“TUTMAYIN BENİ” hayata dair samimi ve gerçek sözleriyle dikkat çekiyor..
Özgür Yedievli’nin ,”BİR İZİM KALSIN “ albümü Seyhan Müzik etiketi ile müzik piyasasın da yerini almıştır.

Sanatçıya Ait Eserler