Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2019

Onurr

Onurr

Onur Özdemir, 1999 yılında kurulan “Sakin” adlı grubun kurucularındandır. Boğaziçi üniversitesi mezunudur. Şarkıcı ve sözyazarı olarak müzik hayatına devam etmektedir.Özdemir, solist  ve gitarist olarak gruba katkılarda bulundu. İndie rock tarzı şarkılar yapan grup büyük başarılara imza attı. 2007 yılında Rolling Stone tarafından  “En çok gelecek vaad eden 10 yerli grup” arasında gösterildi. Ünlü eğlence mekanlarında, festivallerde ve konserlerde sahne aldılar. Onur Özdemir daha sonrasında gruptan ayrı olarak Onurr ismiyle tekrar müzikseverlerle buluştu.

 

Onurr, ismiyle Ayşe Hatun Özinal’ın “Güm Güm” adlı single parçasında düet yaptı. Ardından solo olarak, “Artist – 2015”, “Aşıklar Ölmez – 2016”, “Ruj- 2016” parçaları ile müzik piyasasına tekrar merhaba dedi.

 

Sakin grubuyla önemli bir hayran kitlesine sahip olan ve Ebru Gündeş, Ferhat Göçer, Murat Dalkılıç ve Hadise gibi bir çok şarkıcıya besteler veren Onurr, Sezen Aksu’nun desteği ile tekrar sahnelere, bu sefer pop müzik alanında dönüş yaptı. İlk aşamada olumlu geri dönüşler alan ve şarkıları beğenilen eski rock yıldızı şimdileri pop yıldızı olmaya aday görünüyor.

 

Sanatçıya Ait Eserler

instagram web viewer instagram profile