Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2019

Ömür Gedik

Ömür Gedik

Ömür Gedik 22 Aralık 1970 doğumlu 45 yaşında sanatçı, yazar ve hayvan hakları koruyucusudur. Aynı zamanda Haçiko derneğinin kurucusu ve Siyad üyesidir. Boğaziçi mezunu olan Ömür Gedik İngiliz Fizyolojisi okumuştur.

 

Mezuniyet sonrası Sabah gazetesinde, 1993 yılından sonrada Hürriyet gazetesinde çalışmaya başlamıştır. Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde sinema üzerine köşe yazarlığı yapmaktadır. Tv8 kanalında sinema üzerine program yapan Ömür Gedik aynı zamanda Antalya Altın Portakal Film Festivalinin açılışını sunmuştur.

 

Müzik hayatına üniversite yıllarında başlayan Gedik Mavi Topluluk adlı grup ile birlikte birçok konserlere katılarak çalışmalarda bulunmuş. Halil Sezai ile ‘Portakal Orda Kal’ şarkısını çıkararak profesyonel bir şekilde müzik hayatına atılmıştır. Ardından yine Halil Sezai ile birlikte ‘Paramparça’ şarkısını seslendirmiş ve ikinci en iyi dinlenen şarkısı seçilmiştir. Burak Kut ile ‘Aşk Var ya’ ve Teoman ile ‘ Hop Dedik Orda Kal’ şarkılarını oluşturarak müzik hayatını ilerletmiştir.

 

1- 2015 yılında ‘Karşılaşma ve Hey Onbeşli’ adlı şarkılarla single çıkarmış ve bu sayede festival ve etkinliklere davetler almıştır.

2- Ömür Gedik 2016 yılında ‘Sana Ne Kime Ne’ şarkısına Yalçın Aşan ile klip çekerek yeniden başarısını kanıtlamıştır.
 

Sanatçıya Ait Eserler