Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2019

Oğuzhan Koç

Oğuzhan Koç

Oğuzhan Koç Erzincan’ın Refahiye ilçesinde 13 Mayıs 1985 yılında doğmuştur. Çocukluğundan beri tiyatro ve müzik hayatı olan Oğuzhan Koç Bursa Devlet Konservatuarında müzik bölümünde okudu. Okul hayatına halen devam eden sanatçı İstanbul Üniversitesi’nde Antropoloji bölümünde kaydı bulunmaktadır. BKM Atölye Oyuncuları arasında 2007 yılında katılan Oğuzhan Koç Çok Güzel Hareketler Bunlar skeçleri sayesinde çok sevilmiştir. Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği Neşeli Hayat filminde oynamıştır.

 

Ferhat Göçer’e verdiği şarkısı ‘Gül ki Sevgilim’ çok sevilmiş, ardından Gülben Ergen’e verdiği ‘Giden Günlerim Oldu’ şarkısının klibinde Gülben Ergen’le düet yapmıştır. İlk şarkısını Çok Güzel Hareketler 2009 yılında yayınlanan bölümünde ‘Domuz Gribi Ol İnşallah’ şarkısı seyirciler ve izleyenler tarafından çok sevilmiştir.

 

2010 yılında BKM Oyuncuları ile birlikte yazılan ‘Çok Film Hareketler Bunlar’ adlı filmde oynamıştır. Bu filmde yaptığı müzikler sayesinde Kral Tv Müzik Ödüllerinde ‘En İyi Film Müziği’ ödülüne layık görüldü.

 

  • 2013 yılında çıkardığı albümü ‘Ben Hala Rüyada’ albümü sayesinde müzik hayatına giriş yapmıştır.
  • 2013 yılında 3 Adam programına sunucu olarak katılmıştır ve TV8’de program hala devam etmektedir.
  • 2 Aralık 2013 yılında 2. albümünü çıkaran Oğuzhan Koç ‘Ben Hala Rüyada’  albümü sayesinde hayran kitlesini arttırmıştır.
  • 2015 yılında Gülben Ergen ile birlikte ‘Aşkla Aynı Değil’ adlı parçaya single çıkarmıştır.
  • Küçük Esnaf filminde Berhudar Olmak Zor adlı şarkıya aynı zamanda klip çekmiştir. Aynı zamanda Murat Boz’un albümünde yer alan ‘Yüzüm Yok’ adlı şarkıyı yazmıştır.

 

Oğuzhan Koç TV8 ‘O Ses Çocuklar’ programında da jüri üyeliği yapmıştır. Halen TV 8‘de yayınlanan O Ses Çocuklar yarışmasında jüri olarak yer almaktadır.

 

Sanatçıya Ait Eserler