Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Eylül 2019

Mehmet Erdem

Mehmet Erdem

Mehmet Erdem Manisa’da 1978 yılında doğmuştur. Şarkıcı ve besteci olan Mehmet Erdem aslen Malatya’lıdır. Çocukluğundan beri müziğin içinde büyüyen Mehmet Erdem’in babası klarnet, dayısı ise bağlama çalardı. Mehmet Erdem 5 yaşında mandolin entstrümanı ile tanışmış ardından cümbüş ve bağlama çalmaya başlamıştır. İzmir Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi üniversitesinde Makine Mühendisliğini bitirmiştir.

 

2006 yılında dizi müzikleri ile müzik piyasasına giren Mehmet Erdem ‘Kardeş Türküler’ adlı grupla üniversite yıllarında etkin olarak çalışmıştır. Ünlü müzisyenlerden cümbüş, bağlama, gitar ve ud çalmayı iyice öğrenmiş ve birçok sanatçının albümünde müzisyenlik yapmıştır.

 

2009 yılında ‘Deli Deli Olma filminin müziğini yapmış ve bu sayede Altın Portal ödülünü kazanmıştır. Ardından Behzat Ç, Kuzey Güney ve Leyla İle Mecnun dizi müzikleri ile başarısını arttırmıştır.

 

2012 yılında çıkardığı ‘Herkes Aynı Hayatta’ albümünde albümün ismi olan parçaya klip çekmiştir. Ardından çıkardığı ‘Hakim Bey’ şarkısı sayesinde hayran kitlesini daha çok arttırmıştır.

 

2013 yılında çıkardığı ‘Hiç Konuşmadan’, 2016 yılında da ‘Hepsi Benim Yüzümden’ adlı albümlerini piyasaya sürmüştür.

 

Sanatçıya Ait Eserler