Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Temmuz 2019

İlyas Yalçıntaş

İlyas Yalçıntaş

İlyas Yalçıntaş, 7 Mart 1989 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. Dört kardeşi var ve en küçük erkek çocuk kendisidir. Erzincan’da ilkokula başlamış fakat 11 yaşındayken ailesiyle İstanbul’a taşınmıştır. Henüz lise yıllarındayken kız kardeşine alınan gitar sayesinde müziğe başlamış oldu. Kız kardeşi gitar çalmayı bıraktığında gitar rafa kaldırılır. Evlerine gelen müzisyen misafirleri gitarı çaldığında bundan çok etkilenir ve müziğe, gitara olan sevgisi gün geçtikçe artar.

 

Uzun süre farklı mekanlarda gitarıyla şarkı söyleyerek hayatını idame ettiriyordu. Ta ki X Faktör yarışmasına kadar. Bu yarışmada seslendirdiği  “İncir” adlı şarkısı hem jüri hem izleyenler tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. Ardından Doğan Music Company etiketliyle ilk albümünü yayınlamak üzere çalışmalara başladı.

 

Profosyonel müzik hayatına single çalışmaları ile adım attı. Sırasıyla İncir, Olmazsa Olmazımsın ve Aşk Adam Seçiyor çalışmalarını dinleyicilerin beğenisine sunmuştur. Çalışmaları çok beğenilmiş ve ilk albümü için hazırlıklara başlamıştır. Ardından “İçimdeki Duman” adlı albüm çalışmasını  2016 yılında yayınlamıştır.

 

Sanatçıya Ait Eserler