Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Temmuz 2019

Hadise Açıkgöz

Hadise Açıkgöz

Hadise Açıkgöz 22 Ekim 1985 de Belçika’nın Mol kasabasında dünyaya geldi. Belçika’da Sivaslı bir ailenin kızı olarak doğup büyüdü. Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. 2003 yılında Idool yarışmasına katıldı ve dereceye girdi. Yarışmadan sonra birinci olamamasına rağmen albüm teklifi almasının üzerine albüm hazırlıkları yapmaya karar verdi. Ardından 2005’te yayımlanan ilk stüdyo albümü Sweat’te yer alan “Stir Me Up” şarkısıyla Belçika’da ve Türkiye’de dikkatleri üzerine topladı. Türk basınının ve kamuoyunun kendisiyle ilgilenmesinden sonra kariyerini Türkiye’ye taşıdı.

Sanatçı 2008 yılına geldiğinde ikinci stüdyo albümü olan Hadise’yi yayımladı. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan albümünde yer alan “Deli Oğlan” şarkısı Türkiye’de bir hit oldu. Sonraki yıl Türkiye’yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Düm Tek Tek” ile temsil ederek dördüncülük başarısını getirdi. O Yarışma sebebiyle popülerliğini artırdı. Aynı yıl Fast Life ve Kahraman albümlerini satışa sundu. Hadise Kahraman’ın çıkış şarkısı “Evlenmeliyiz” ile tekrar listelerde yer almayı başardı. 2011’de beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Beden Giyer?’i yayımladı. Albümdeki “Superman”, “Aşk Kaç Beden Giyer?” ve “Mesajımı Almıştır O” şarkılarına klip çekti. 2014’te Tavsiye albümünü satışa sundu.

Christina Aguilera, Brandy Norwood ve Beyoncé’den gibi ünlülerden ilham aldığını ifade eden Hadise, 2011 yılından beri devam etmekte olan O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği görevine devam etmektedir. Bir Altın Kelebek Ödülü ve üç TMF Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

Albümleri

Sweat (2005)
Hadise (2008)
Fast Life (2009)
Kahraman (2009)
Aşk Kaç Beden Giyer? (2011)
Tavsiye (2014)

Sanatçıya Ait Eserler