Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ekim 2019

Gökhan Türkmen

Gökhan Türkmen

Gökhan Türkmen 1 Eylül 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1997 yılında gitarla tanışan başarılı sanatçı 2000 yılından sonra birçok mekanda hem sesi hem de gitarı ile sahnelerde yerini almıştır.

 

2003 yılında Kocaeli Üniversitesinden mezun olan sanatçı 1 yıl şan dersi aldıkta sonra müzik kariyerinde ilerlemiş ve performanslarını arttırmıştır. Sanatçının tanınmasını sağlayan söz ve müziği Serkan Söylemez’e ait  ‘Büyük İnsan’ şarkısı youtube’da 5 milyon izlenmeye ulaşmıştır. Yine youtube’da Serkan Söylemez’e ait Dön ve Efkarlıyım şarkılarını paylaşmış beğenmeler sayesinde müzik kariyerine hızlı bir giriş yapmıştır. Bu sırada Aykut Gürel ve Keremcem’in de kendisine destek vermesi sayesinde ilk albümü olan ‘Büyük İnsan’ı 2008 yılında çıkarmıştır. Bu albümde 3 şarkısına klip çekerek adını tüm Türkiye’ye duyurmuştur.

 

2010 yılında ‘Biraz Ayrılık’ albümünü çıkaran sanatçı radyolarda ve televizyonlarda en çok dinlenen şarkı ödülüne layık görülmüştür. Ardından 2012 yılında EP çıkarak ‘Bitmesin’ adlı şarkısına klip çekti.

 

2014 yılında ‘En Baştan’ albümünü çıkaran sanatçı 13 şarkılık albümünde 4 şarkısına klip çekmiş. Bu kliplerden en beğenilen ‘Çatı Katı’ şarkısı tam 41 milyon kez izlenme ile başarı elde etmiştir.

Sanatçıya Ait Eserler