Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2019

Gökçe Dinçer

Gökçe Dinçer

Gökçe Dinçer Kimdir?
Gökçe Dinçer bilinen adıyla Gökçe 9 Eylül 1979 yılında İstanbul’ da doğdu. Gökçe Dinçer söz yazarı ve bestecidir. İlkokul yıllarında piyano ve bateri öğrendi. Üniversite yıllarında çeşitli amatör gruplara solistlik yapmıştır. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden sanat yönetimi olarak mezun oldu. 2 yıl boyunca bir reklam şirketinde çalıştıktan sonra hayatına müzisyen olarak devam etmeye karar verdi.
Gökçe Dinçer Müzik Hayatıyla Nasıl Tanıştı?
Gökçe,2007’de ilk albümü Böğürtlenli Reçel ve 2009’da Beş Kuruş Yok adlı albümlerini çıkardı. Bu albümlerden “Aradım Seni”,”Vay Be Ben Neymişim”,”5 Kuruş” ve “Anladım Ki” Türkiye çapında hit oldu.
Temmuz 2011’de Tutti Frutti Te Kelas adında bir çingene şarkısından uyarlama “Tuttu Fırlattı” şarkısı ile Türkiye resmi şarkı listesinde 1 numara oldu ve bunu başaran tek rock şarkısı olmayı başardı. Aynı zamanda YouTube’da en çok izlenen Türkçe kadın müzik videosu rekorunu kırdı. Ocak 2012’de üçüncü albümü Kaktüs Çiçeği’ni çıkardı. İlk video klibi “Ne Yapardım?” sanatçının en büyük hitlerinden biri haline geldi. Son olarak “Oh Olsun” adlı şarkısını kliplendirdi.
Gökçe Dinçer Albümleri
Böğürtlenli Reçel (2007)
Beş Kuruş Yok (2009)
Tuttu Fırlattı (2011)
Kaktüs Çiçeği (2012)
Matruşka (2014)

Sanatçıya Ait Eserler