Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ekim 2019

Ferman Toprak

Ferman Toprak

Ferman Toprak kimdir?

Ferman Toprak, 30 Ocak 1975 tarihinde Adana‘da doğmuştur. Doktor olan babası Adana’ya tayin edilince, dört kardeş olan Ferman Toprak da bu şehirde dünyaya geldi. Ferman Toprak, babasından dolayı Adıyaman‘ın Bezik, annesinden dolayı Şanlıurfa‘nın İzol aşiretindendir.
İlkokul ve ortaokulu Adana’da okudu. Liseyi de Adana’da bitirdikten sonra 1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesini kazandı ve Ankara’ya gitti. 1996 yılında eğitimini yarıda bırakarak müzik alanında iş yapmak için İstanbul‘a taşındı. 1997 yılında “Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim” adlı ilk albümü yayımlandı.
İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne hayatına başladı. İlk önce Beşiktaş’taki Keyifli Meyhane’de sahneita’da kendi kitlesini oluşturdu. Onu Club ve Nispet Bar izledi. Sonunda Etiler’de kendi gece kulübünü açtı. Bunu Kuruçeşme’de açtığı yazlık mekan “İnadına” takip etti. Fakat sonunda sadece hayranlarıyla sahnede olmayı tercih etti ve mekanlarını kapadı. Etiler Mansion Club’da yedi gece durmaksızın sahneye çıkıyor. Halen sahne hayatını başarıyla sürdürmektedir. Bütün gece süren programı üç bölümden oluşuyor: “Dikşın, ekşın, mekşın. Dıkşında slov şarkılar, mekşında orta ritmli şarkılar, ekşında herkes dans ediyor.”
Albümleri :

1997 – Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim
2008 – Ferman Zamanı
2011 – Saygılarımla
2013 – Hayatı Tespih Yapmışım

Sanatçıya Ait Eserler