Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Eylül 2019

Emir Sevinç

Emir Sevinç

Emir Sevinç Kimdir

Emir Sevinç veya kısaca Emir. 7 Eylül 1980 İstanbulda doğmuştur. Türk şarkıcı ve şarkı sözü yazarıdır. Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi radyo ve televizyon bölümü mezunudur.
2009 yılında ilk albümü Ben Sen Olamam’ı çıkarmıştır. Tarkan’ın klibin de bulunduğu “Ben Sen Olamam” şarkısıyla çıkışını gerçekleştirmiştir. Albümden “Ben Sen Olamam”, “Tornistan”, “Eline Düştüm”, “Şiki Şiki”, “Aşk mı Savaş mı?” adlı şarkılara klipler çekmiştir. 2012 yılında ikinci albümü olan Ateşten Bi’ Rüzgar’ı çıkarmıştır. Albümden “Sudan Sebep”, “Veda Gecesi”, “Makina” adlı şarkılara klipler çekmiştir. 2013 yılında ilk single çalışması olan Tutuşmayan Kalmasın’ı çıkarmıştır. 2015 yılında en yeni ve ilk EP albümü olan Kendimden’i çıkarmıştır.[5] Albümden “Bi’ Ağla” “Yaylı Yatak”[7] adlı şarkılara klipler çekmiştir.
2009 yılında İstanbul FM Müzik Ödülleri’nde “Eline Düştüm” adlı şarkısıyla en çok istek alan şarkı ödülünü almıştır. 2014 yılında Düzce Üniversitesi 2. Medya Ödülleri’nde “Tutuşmayan Kalmasın” adlı şarkısıyla en iyi single ödülünü almıştır. Yine 2014 yılında Ege Üniversitesi 3. Medya Ödülleri’nde “Tutuşmayan Kalmasın” adlı şarkısıyla en iyi şarkı ödülünü almıştır.

Sanatçıya Ait Eserler