Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2019

Ece Seçkin

Ece Seçkin

12 Eylül 1991 yılında İstanbulda doğan Ece Seçkin Türk pop müziği şarkıcısıdır. Annesi piyano öğretmeni olan Ece seçkin 3 yaşında piyano ile müzik hayatına başladı. Piyano ve solfej çalışmaları ile ilerleyen Ece Seçkin 1998 yılında Konservatuvar sınavına girdiği sınavı 1. incilikle kazandı. Müzik tutkusunun yanı sıra 8 yıl bale ile ilgilendi. Lisede iken bir grup kurdu ve grubun solistliğini üstlendi. Bir çok müzik yarışmasından dereceler kazanan Ece Seçkin 2006 yıllarında Levent Arslan’dan Şan dersi aldı.
 
Müzik kariyerinin dönüm noktası 2011 yılında Ozan Doğulu tanışması sayesinde oldu.
 
1.5 yıl boyunca sürdürdüğü yoğun çalışmasının sonucunda ilk albümü olan “Bu Ne Yaa!”yı 2012 yılının Ağustos ayında çıkardı. İlk albümünü Ozan Doğulu prodüktörlüğünde yapan Ece seçkin büyük bir başarı yakaladı. Deniz Erten imzası taşıyan, albümünün çıkış parçası “Bu ne Yaa”nın tüm aranjerleri Ozan Doğuluya ait.  “Canın sağolsun” ve “Mahşer” şarkılarının sözleri Doğulu ailesinden Ece Doğuluya aitken Vokal koçluğunu ise Cihan Okan yapmıştır.
 
2014 Yılında ” Şok Oldum” albümünü çıkaran güzel şarkıcı daha sonra; Mayıs 2015 tarihinde ” Aman aman” adlı maxi single’ı yayınlanmış. 2016 Mart ayında Kolpa grubu ile ” Hoş geldin ayrılığa” düeti yapan Ece seçkin 2016’nın Temmuz ayında Ozan Doğulu iş birliği ile Baby Brown ile  “Wet” isimli şarkıyı seslendirmiştirdir. Çok geçmeden ” Zamanım yok”adıyla yeni bir maxi single çıkarmıştır.
  

Albüm ve Single Çalışmaları
2012  “Bu Ne Yaa” –  Doğulu Productions
2014  “Şok Oldum” –  DMC
2015   “Aman Aman” – DMC
2016  “Zamanım Yok” – DMC

Sanatçıya Ait Eserler