Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2019

Deniz Toprak

Deniz Toprak

Deniz Toprak

Deniz Toprak, 15 Ocak 1977 tarihinde Siirt’te doğmuştur. Lise çağına kadar Siirt’te yaşamıştır. Ardından Lise eğitimine İstanbul’da devam etmiştir. Tarih 1996 yılına geldiğinde amatör bir çalışma ile de olsa ilk albümünü çıkardı. Halk evleri ve Kültür Merkezlerinde konserler düzenledi. Yani adımları en alttan yavaş yavaş tırmanarak çıktığını söylemek pek de yanlış olmaz. Tüm zor şartlara rağmen pes etmedi. Özel olarak şan, nota ve tavır dersleri almaya başladı. Daha büyük bir başarıyı elde edebilmesi için sürekli kendisini geliştirmesi gerektiğinin farkındaydı.

 

Kariyerine vokalistlik yaprak devam etmiştir. Bunların içerisinde en ünlüleri Müslüm Gürses, Zara ve İlhan Şeşen gibi sanatçılar bulunuyordu. 2007 yılına gelindiğinde ise en büyük gayelerinden biri olan albüm çalışmasını piyasaya sürdü. “Türk Molası” adlı albüm türkülerini dinleyicilerinin beğenisine sundu.

 

Kariyerine Trt’de sunuculuk yaparak devam etmekteydi. Anadolu’nun yerel sanatçılarını davet ederek yine o yörenin şarkılarını ve sanatçılarını tanıttı.

 

Albümleri

2007 – Türk Molası

2013 – Sarıl Bana

 

Sanatçıya Ait Eserler