Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2019

Berksan Özer

Berksan Özer

Berksan Özer Kimdir?
30 Mayıs 1979 Ankara doğumludur. Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı ve oyuncudur. Yaptığı başarılı albümlerle kısa sürede büyük hayran kitlesine ulaşan Berksan Özer projelerine devam etmektedir.

Berksan Özer Müzik Hayatına Nasıl Başladı?
Berksan müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladı. Babasının Berksan’ın müziğe olan ilgisini keşfetmesiyle Ankara Radyo Evi’nin açtığı bir sınavla Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu’na girdi. Özgen Gürbüz yönetiminde beş yıl çocuk korosunda çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra Tuncay Yalın’dan şan dersleri almaya devam etti. Solo olarak ilk sahne deneyimini Ankara’da Cabere adlı kulüpte gösterdi.

Birkaç yıl sonra aynı kulüpte istek üzerine yeniden sahneye çıktı. Bu sırada İstanbul’a yerleşmeye karar verdi. Solo olarak çıktığı o kulüpte Fatoş Çinkitaş’la tanıştı. Bundan iki hafta sonra Metin İlhan’la tanıştı. Albümde bulunan şarkıları hazırladığı süre içerisinde İstanbul’da büyük bir kulüpte vokal olarak çalıştı. 2003 yılı Eylül ayında şarkıcının ilk albümü olan Çilek piyasaya çıktı. 2 klip çekilen “Çilek” albümünün müzik kanallarında ve radyolarda en çok istek alan şarkıları “Çilek” ve “Unutamam” oldu.

Berksan Özer Albümleri
Çilek – Eylül 2003
Kalbime Dönüyorum – Mayıs 2005
Bay Bay – Haziran 2007
Zaaf – Şubat 2009
Su – Mayıs 2011

Maxi Single
Oh Oh – Ekim 2013
Haberi Var mı? (feat. Hande Yener) – Eylül 2014
Onlar Bilmez – Mart 2015

Remiks Albüm
Beni Seviyor (2010)

Sanatçıya Ait Eserler