Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Temmuz 2019

Bedük

Bedük

Bedük Kimdir?
Bedük tam adıyla Serhat Bedük 20 Nisan 1979 Ankara doğumludur. Türk müzisyen. Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunudur. Bedük, ilk albümü olan “Nefes Almak Zor”u 2004 yılında Serhat ismiyle yayınladı. İkinci albümünü ise ilk albümden 3 sene sonra “Even Better”ı 2007 yılında Audiology Records’dan yayınlayarak dinleyicilerin beğenisine sundu. Müzikseverlere, Türk sanatçılardan duymaya alışık olmadıkları bir müzik türü ile tanıştırdı.

İzleyenleri hayrete düşüren sahne performansı ile elektronik müziği canlı enstrümanlarla sahneye taşıyan Bedük, Türkiye’deki müzik piyasasına yepyeni bir açılım ve soluk getirerek popüler müziğinin lokomotif ismi olarak yerini aldı. 2011 yılında Go albümündeki şarkıların remixlerinden ve 3 yeni şarkıdan oluşan “Ful” albümünü çıkarttı.

Yaratıcılıkta sınır tanımıyan Bedük, Türkiye’de ilk “RealD 3D” 3 boyutlu klibini “Ful” albümünün çıkış şarkısı “Ful Animasyon” şarkısına çekti. “Ful” albümünün tanıtımını TTNet’le ortaklaşa yapan Bedük, bu projesiyle Facebook’ta en başarılı projeler arasına girdi ve kampanya süresince1 milyon 250 bin kez dinlendi. Bu albümüm ikinci şarkısı olan “Disco Breaker” için yine bir ilke imza atarak HTML 5 imkanları kullanıldığı interaktif bir klip çekti. Microsoft Türkiye ile işbirliğine giden Bedük, dünyada bu teknloji kullanılarak yapılan 4. klibe imza yine teknoloji kullanımı ve yenilikçi duruşunu sürdürdü. “Ful” albümü ile Amerika’da başarısını sürdürmekte olan Bedük CMJ RPM listesinde 12 numaraya yükseldi.

Bedük Albümleri
Nefes Almak Zor (2004)
Even Better (2007)
Dance Revolution (2008)
Go (2010)
Ful (2011)
Overload (2013)
On (2013)
Bi Dans Etsek (2015)

Sanatçıya Ait Eserler