Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Eylül 2018
Beğen 0

Hande Yener - Yarasa Şarkı Sözleri

Türkiyenin en iyi ve en güncel şarkı sözleri sitesinden merhabalar

Hande Yener – Yarasa Şarkı Sözleri…

Yarasa, Türk şarkıcı Hande Yener’in altıncı stüdyo albümü Hipnoz içerisinde yer alan bir şarkıdır.

Albüm 27 Mayıs 2008’de Erol Köse Production etiketiyle yayımlandı. Elektronik müzik tarzındadır, şarkıcının 2007 çıkışlı Nasıl Delirdim? sonrasında çıkardığı ilk albümüdür. Sekiz şarkının sözlerini tek başına yazan Yener, albümde en çok adı geçen söz yazarıdır. Albümde yer alan iki şarkının sözlerini ise Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin yazmıştır. Albümdeki besteler, düzenlemeler ve kayıt işleri Erol Temizel tarafından yapılırken, albümün yapımcılığını Yener ile Temizel üstlenmiştir.

Toplam 10 şarkıdan oluşan ve Yener’in “hayatta her an her şey olabilir” düşüncesini konsept olarak benimseyen Hipnoz, Yener tarafından Nasıl Delirdim?’e göre daha bilinçli bir deney olarak nitelendirildi. Albümdeki şarkılarda şarkıcının sesine özel ses efektleri uygulandı.

Müzik eleştirmenleri, albüme olumlu ve olumsuz çeşitli eleştiriler sundular. Kimisi albümün, şarkıcının poptan uzaklaştıkça üstüne gelen piyasaya bir tepki olarak doğduğunu belirtirken kimisi şarkılarda duygusuz bir Hande Yener’e rastladı ve Amerikalı şarkıcı Madonna’nın Confessions on a Dance Floor (2005) albümüyle benzerlikler olduğunu kaydetti. Albümün ilk ve tek klibi, isim şarkısı “Hipnoz”a Kemal Doğulu yönetmenliğinde çekildi; ancak sadomazoşizm ögeleri içerdiği gerekçesiyle yasaklandığına dair çıkan haberler sonucunda televizyonlarda yayımlanmasıyla ilgili sorunlar çıktı.

Türkiye’de D&R tarafından derlenen en çok satan albümler listesinde 5 numaraya kadar ilerleyen Hipnoz, yayımlandığı yıl içinde ülkede 40.000 kopya satarak yılın en çok satan otuz üçüncü albümü oldu. Hande Yener ile Sen Yoluna… Ben Yoluma… (2002) albümünden bu yana çalıştığı yapımcı şirketi Erol Köse Production arasında yaşanan “enerji düşüklüğü ve anlaşmazlıklar” gerekçe gösterilerek şarkıcı tazminat ödeyerek şirketten ayrıldı ve 1 Kasım 2008’de Avrupa Müzik ile anlaştı. Böylece Hipnoz, Yener’in Erol Köse Production’dan çıkan son stüdyo albümü oldu.

Hande Yener – Yarasa şarkısı kısa sürede dijital müzik platformlarında en çok indirilen ve dinlenenler arasında ilk sıralara yükselerek müzik severlerin gönlünde taht kurdu.

Son yıllarda arka arkaya çıkardığı harika şarkılarıyla dinlenme rekorları kırarak pop müziğin en üretken isimlerinden biri haline gelen Hande Yener‘in şarkısı Yarasa‘ın sözleri sanatçıya aittir.

Yine radyo ve müzik kanallarında oldukça karşımıza çıkacak olan Hande Yener müzik listelerinde zirveye oynayacaktır.

Hande Yener – Yarasa Şarkı Sözleri, Sizleri yormamak adına şarkının video ve sözlerini aşağıda paylaşıyoruz. Herkese keyifli okuma ve dinlemeler.

En altta bulunan yorum kısmından değerli düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir ve şarkı isteğinde bulunabilirsiniz.

Değerli müziksever arkadaşlarımız,

Sitemizde en yeni ve hit şarkı sözlerini bulabilirsiniz. Sanatçılar hakkında bilgi edinebilir ve tüm parçalarını dinleyebilirsiniz. Sizlerin yorumları bizim için çok değerli ve takdire şayendir. Sizlere daha iyi ve kaliteli içerik sunmamız için tavsiye ve şikayetlerinizi bekliyoruz. sozleridinle.net olarak güncel kalmaya devam ediyoruz. Sizler için buradayız! Takipte Kalın. MÜZİKLİ GÜNLER DİLERİZ…

Hande Yener – Yarasa Şarkı Sözleri

Ne zaman söyle ne zaman anlarsın beni
Kaç gün sonra başını sallarsın
Bildiğimden değil sevdiğimden söylediklerim
Direnmek zor tek başınayken hatırlarsın

[2x]
Acın acıya karışmış hissetmiyorsun bile
Ölüyorsun belkide bu çığlıklar kime

Arama beni ben orda yokum
Ben derinlere aitim ölümü bilirim
Ruhumda bir yarasa uçak çarpar kalbime

[Nakarat]
Karanlıkta daha ne kadar bekler insan nolur yeter
Tanrı bunun için yaratmış gel düş kurmaya
Yalnızlıkta daha ne kadar yaşar insan olur biter
Kalbin bunun için atarsa gel düş kurmaya

Bir zaman gelecek o zaman duyarsın beni
Yok yok deme bencilken duymazsın
Kızdığımdan değil sevdiğimden söylediklerim
Gücenmek yok tek başınayken hatırlarsın

Senin aklın karışmış şeytanlar içinde
Biliyorsun belki de geliyor işine
Açık aklın karışmış şeytanlar içinde
Biliyorsun belki de geliyor işine

Arama beni ben orda yokum
Ben derinlere aitim ölümü bilirim
Ruhumda bir yarasa uçak çarpar kalbime

Hande Yener – Yarasa Dinle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz