Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Eylül 2019

Hande Yener - İyi Şanslar Şarkı Sözleri

Türkiye’nin en iyi ve en güncel şarkı sözleri sitesinden merhabalar

Hande Yener – İyi Şanslar Şarkı Sözleri…

İyi Şanslar, Türk şarkıcı Hande Yener’in on birinci stüdyo albümü Mükemmel‘in içinde yer alan bir şarkıdır.

Albüm 2 Haziran 2014’te Poll Production tarafından yayımlandı. Önceki üç stüdyo albümünde yer alan tüm şarkılarda Sinan Akçıl ile çalışan Yener, Akçıl ile arkadaşlığının bittiğinin ve bir daha iş birliği yapmayacaklarının ortaya çıkmasından sonra Mayıs 2013’te Berksan’ın yazıp bestelediği “Ya Ya Ya Ya” single’ını yayımlamıştı. Single’ın yayımlanmasından sonra yeni albümünün hazırlıklarına başladı ve ilk albümlerinde çalıştığı Altan Çetin’den yıllar sonra ilk kez şarkı aldı. Çetin’in yanı sıra Berksan, Mert Ekren ve Volga Tamöz’e de albümün kadrosunda yer verdi.

Mükemmel, elektronik müzik etkisindeki bir pop albümü olarak tasarlandı. Adını, Yener’in “iddialı bir isim arayışı” sonucunda ortaya çıkan aynı adlı şarkıdan aldı. Çıkış tarihi birkaç kez değiştirilirken, son erteleme Soma Faciası’nda yüzlerce maden işçisinin hayatını kaybetmesi sebebiyle gerçekleşti. Oluşturulan şarkıların albümden çıkarılıp azaltılamaması sonucunda iki disk hâlinde satışa sunulması kararlaştırıldı. Şarkıcı, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu’nun daha önceden seslendirdiği “Bir Köşede Yalnız” ve “Kış Masalı” şarkılarını albüm için yeniden seslendirdi. “Unutanlar Gibi” şarkısında Mehmet Erdem ile düet yaptı, albümdeki şarkılar arasında yalnızca “O Kadın Gitti” şarkısını kendisi yazdı.

Müzik eleştirmenleri, genel anlamda albüme olumlu eleştiriler sunarak şarkıların “yenilik ve deney” içerdiğine dikkat çektiler.

Mükemmel, Türkiye’de D&R’ın Çok Satanlar listesinde üç numaraya kadar ilerledi ve MÜ-YAP’a göre 50 bin fiziki kopya sattı. İçindeki şarkılardan üç tanesine klip çekildi: “Alt Dudak”, “Naber” ve “Hani Bana”. İlki MusicTopTR Resmî Listesi’nde iki numaraya kadar yükselirken ikincisi üç numaradan yukarı çıkamadı. Albüm, Magazin Gazetecileri Derneğinin düzenlediği Altın Objektif Ödülleri’nde En İyi Albüm Ödülü’nü aldı. Nisan 2015’te “Sebastian” dahil olmak üzere Yener’in farklı albümler için seslendirdiği üç şarkıyla birlikte üç disk hâlinde Sebastian + Mükemmel adıyla tekrar satışa sunuldu. Ayrıca içindeki birçok şarkı Aralık 2015’te çıkan İki Deli adlı derleme albüme dahil edildi. Yener, tanıtımlar kapsamında çeşitli televizyon programlarına katıldı ve Sebastian 2015 Tour adlı turneye çıktı.

Son yıllarda arka arkaya çıkardığı harika şarkılarıyla dinlenme rekorları kırarak pop müziğin en üretken isimlerinden biri haline gelen Hande Yener‘in şarkısı İyi Şanslar‘ın sözleri Ekren’e aittir.

Yine radyo ve müzik kanallarında oldukça karşımıza çıkacak olan Hande Yener müzik listelerinde zirveye oynayacaktır.

Hande Yener – İyi Şanslar Şarkı Sözleri, Sizleri yormamak adına şarkının video ve sözlerini aşağıda paylaşıyoruz. Herkese keyifli okuma ve dinlemeler.

En altta bulunan yorum kısmından değerli düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir ve şarkı isteğinde bulunabilirsiniz.

Değerli müziksever arkadaşlarımız,

Sitemizde en yeni ve hit şarkı sözlerini bulabilirsiniz. Sanatçılar hakkında bilgi edinebilir ve tüm parçalarını dinleyebilirsiniz. Sizlerin yorumları bizim için çok değerli ve takdire şâyendir. Sizlere daha iyi ve kaliteli içerik sunmamız için tavsiye ve şikayetlerinizi bekliyoruz. sozleridinle.net olarak güncel kalmaya devam ediyoruz. Sizler için buradayız! Takipte Kalın. MÜZİKLİ GÜNLER DİLERİZ…

Hande Yener – İyi Şanslar Şarkı Sözleri

Yalancının Mumu Gibi Yandın Yatsıya Dek
Bense Bir Ömür İçimde Korla Yaşadım
Öyle Bir Acı Buldum Ki Tam Kalbime Denk
Kor Oldum Söndüm Yine Yandım

Sabır Bir Erdemse Bende Fazlasıyla Var
Kararında Güzel Ama Fazlası Zarar
Gitme Vakti Geldiğinde Anlarsın İnan
Anladım Ben De Hoşça Kal

İyi Şanslar Yokluğumda İyi Şanslar
Kimine Kızar Kader Kimini Alkışlar
Benim İçim Rahat Seni Tanrı’Ya Sordum
Ona Hesabın Var İyi Şanslar

Hande Yener – İyi Şanslar Dinle

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Yıldızlara Tıklayarak Şarkıyı Oylayabilirsiniz)
Loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz