Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ağustos 2019

Hande Yener - Aşkın Dili Şarkı Sözleri

Türkiye’nin en iyi ve en güncel şarkı sözleri sitesinden merhabalar

Hande Yener – Aşkın Dili Şarkı Sözleri…

Aşkın Dili, Türk şarkıcı Hande Yener’in dokuzuncu stüdyo albümü Teşekkürler içerisinde yer alan bir şarkıdır.

Albüm 20 Eylül 2011’de Poll Production tarafından yayımlandı. Pop müzik ritimleri içerir ve Yener’in tekrar pop müzik yapmaya başladığı Hande’ye Neler Oluyor? (2010) albümünden sonra yayımladığı ilk stüdyo albümüdür. Tamamı Sinan Akçıl tarafından yazılıp bestelenen şarkılardan oluşur; bu özelliğe sahip olan ikinci Hande Yener albümüdür. Yapımcılığını Polat Yağcı üstlenmiştir.

12 şarkıdan oluşan Teşekkürler, Yener tarafından, sevenlerine ithaf edildi ve şarkıcı olarak geçirdiği “11 Yılın Özeti” olarak tanımlandı. Müzik eleştirmenleri, albümü eleştirirken ikiye bölündü; kimisi övgüyle bahsetti, kimisi ise şarkıcının daha öncedeki albümleriyle çeşitli yönlerini karşılaştırarak olumsuz bir şekilde bahsetti. Albümün ilk duyulan şarkısı, Haziran 2011’de Altın Kelebek Ödülleri’nde seslendirilip single olarak satışa sunulan “Bana Anlat” oldu. Albümün yayımlanmasının ardından “Unutulmuyor”, “Teşekkürler”, “Havaalanı” ve “Dön Bana” şarkılarına klip çekildi.

Tanıtım gecesi Kral TV üzerinden canlı olarak yayımlanan albüm, 59.906 satış rakamına ulaştı. Yener, albümdeki şarkılarını Beyaz Show, Bugün Ne Giysem? ve Powertürk Akustik gibi çeşitli programlarda, bazı etkinliklerde ve konserlerinde seslendirdi. Ayrıca albümdeki bazı şarkıların remiks versiyonları, Haziran 2012’de satışa çıkan Rüya albümünde yer aldı.

Son yıllarda arka arkaya çıkardığı harika şarkılarıyla dinlenme rekorları kırarak pop müziğin en üretken isimlerinden biri haline gelen Hande Yener‘in şarkısı Aşkın Dili‘nin sözleri Sinan Akçıl’a aittir.

Yine radyo ve müzik kanallarında oldukça karşımıza çıkacak olan Hande Yener müzik listelerinde zirveye oynayacaktır.

Hande Yener – Aşkın Dili Şarkı Sözleri, Sizleri yormamak adına şarkının video ve sözlerini aşağıda paylaşıyoruz. Herkese keyifli okuma ve dinlemeler.

En altta bulunan yorum kısmından değerli düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir ve şarkı isteğinde bulunabilirsiniz.

Değerli müziksever arkadaşlarımız,

Sitemizde en yeni ve hit şarkı sözlerini bulabilirsiniz. Sanatçılar hakkında bilgi edinebilir ve tüm parçalarını dinleyebilirsiniz. Sizlerin yorumları bizim için çok değerli ve takdire şâyendir. Sizlere daha iyi ve kaliteli içerik sunmamız için tavsiye ve şikayetlerinizi bekliyoruz. sozleridinle.net olarak güncel kalmaya devam ediyoruz. Sizler için buradayız! Takipte Kalın. MÜZİKLİ GÜNLER DİLERİZ…

Hande Yener – Aşkın Dili Şarkı Sözleri

Aşkın dili olur mu, kalp atmasa duyulur mu
İyi dinle durumumu, birazdan anlatıcam

Soğuk ya da sıcaklardan, ya da değişik kıtalardan
En rahatsız duyulandan seçtim, biraz atıcam

Türkçesini anlamadın belki böyle olur
Tercüme etsen bunu çok güzel duyulur

Ne mi o?

Baradayi deyyo
Naradayi zeyyov
Natuda Nonazayi kambare
Kammabari turareyya tumba

Hande Yener – Aşkın Dili Dinle

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Yıldızlara Tıklayarak Şarkıyı Oylayabilirsiniz)
Loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz