Şarkı Sözleri
Sezen Aksu Biraz Pop Biraz Sezen Albümü Dinle 2017 - Şarkı Sözleri | Şarkı Sözü
Beğen 1

Sezen Aksu Biraz Pop Biraz Sezen Albümü Dinle 2017

Sezen Aksu 6 Yıl aradan sonra biraz pop biraz sezen adını verdiği yeni albümüyle geliyor. 20 Ocakta müzik severler ile  buluşacak albümde ağırlıklı olarak Sezen Aksu imzalı 16 şarkı yer alıyor. Sezen Aksu’nun bu albüme dair yaptığı açıklama ise;

“Söylediğim şarkılar, popüler hale geldiler belki ama her zaman bir yönüyle kişisel oldular. Bu açıdan yaptığım müzik, pop kategorisinde sayılamaz tam olarak. Bu albümde bu ayrım ve aynılığın demlendiği bir albüm oldu”

Sezen Aksu’nun müziğinde ve kişisel dünyasında geldiği noktayı gözlemlerini ve yaşadıklarını anlattığı biraz pop biraz sezen albümü isyancı adlı şarkısı ile açılıyor. Albüm baba ev adlı hüzünlü şarkı ile devam ediyor ailesine düşkünlüğü ile bilinen kısa bir süre önce annesini kaybeden sanatçı bu şarkıyı izmir’de babasını ziyaret ettiği günlerde yazmış. Albümde ihanetten geri kalan, Hakkımda konuşmuşsun, Köz, Kördüğüm, Benim karanlık yanım gibi şarkılar öne çıkıyor.

biraz pop biraz sezen albümü dinle

Albümün 2. bölümünde acının ve hüzünün yerini neşeli şarkılar yer alıyor. Albümde Canımsın Sen gibi çoşku dolu aşk şarkılarıda yer alıyor. Albümün Sürprizlerinden biride Manifesto ; Yıllar önce Şehrazatın ingilizce kaleme aldığı şarkıya Sezen Aksu bu albüm için türkçe sözler yazmış. Matrix Filmi ile bir şarkı yer alan Avusturalyalı müzisyen rob dougan’ın bestesi ben kedim yatağım da albümün dikkat çeken şarkılarından. Biraz Pop Biraz Sezen 20 Ocakta piyasada olacak.

Biraz Pop Biraz Sezen Albümünde Yer alan şarkılar ise;

Sezen Aksu- İsyancı,
Sezen Aksu-Baba Evi,
Sezen Aksu-İhanetten Geri Kalan,
Sezen Aksu-Hakkımda Konuşmuşsun,
Sezen Aksu-Canımsın Sen,
Sezen Aksu-Manifesto,
Sezen Aksu-Köz,
Sezen Aksu-Kördüğüm,
Sezen Aksu-Ey Benim Çocukluğum,
Sezen Aksu-Ben Kedim Yatağım,
Sezen Aksu-Hu Hu,
Sezen Aksu-Üfle De Söneyim,
Sezen Aksu-Koca Kıçlı,
Sezen Aksu-Benim Karanlık Yanım,
Sezen Aksu-Günaydın Memur Bey,
Sezen Aksu-Göç,

 

 

Keywords; Sezen aksu, sezen aksu 2017, sezen aksu yeni şarkıları, sezen aksu biraz pop biraz sezen, biraz pop biraz sezen dinle, biraz pop biraz sezen albümü, biraz pop biraz sezen şarkıları, biraz pop biraz sezen şarkı sözleri, biraz pop biraz sezen dinle, biraz pop biraz sezen albümü indir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz