Şarkı Sözleri
Hande Yener - Hipnoz Şarkı Sözleri - Şarkı Sözleri | Şarkı Sözü
Beğen 0

Hande Yener - Hipnoz Şarkı Sözleri

Türkiyenin en iyi ve en güncel şarkı sözleri sitesinden merhabalar

Hande Yener – Hipnoz Şarkı Sözleri…

 

Hipnoz, Türk şarkıcı Hande Yener’in altıncı stüdyo albümüdür. 27 Mayıs 2008’de Erol Köse Production etiketiyle yayımlandı. Elektronik müzik tarzındadır, şarkıcının 2007 çıkışlı Nasıl Delirdim? sonrasında çıkardığı ilk albümüdür. Sekiz şarkının sözlerini tek başına yazan Yener, albümde en çok adı geçen söz yazarıdır. Albümde yer alan iki şarkının sözlerini ise Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin yazmıştır. Albümdeki besteler, düzenlemeler ve kayıt işleri Erol Temizel tarafından yapılırken, albümün yapımcılığını Yener ile Temizel üstlenmiştir.

Toplam 10 şarkıdan oluşan ve Yener’in “hayatta her an her şey olabilir” düşüncesini konsept olarak benimseyen Hipnoz, Yener tarafından Nasıl Delirdim?’e göre daha bilinçli bir deney olarak nitelendirildi. Albümdeki şarkılarda şarkıcının sesine özel ses efektleri uygulandı.

Müzik eleştirmenleri, albüme olumlu ve olumsuz çeşitli eleştiriler sundular. Kimisi albümün, şarkıcının poptan uzaklaştıkça üstüne gelen piyasaya bir tepki olarak doğduğunu belirtirken kimisi şarkılarda duygusuz bir Hande Yener’e rastladı ve Amerikalı şarkıcı Madonna’nın Confessions on a Dance Floor (2005) albümüyle benzerlikler olduğunu kaydetti. Albümün ilk ve tek klibi, isim şarkısı “Hipnoz”a Kemal Doğulu yönetmenliğinde çekildi; ancak sadomazoşizm ögeleri içerdiği gerekçesiyle yasaklandığına dair çıkan haberler sonucunda televizyonlarda yayımlanmasıyla ilgili sorunlar çıktı.

Türkiye’de D&R tarafından derlenen en çok satan albümler listesinde 5 numaraya kadar ilerleyen Hipnoz, yayımlandığı yıl içinde ülkede 40.000 kopya satarak yılın en çok satan otuz üçüncü albümü oldu. Hande Yener ile Sen Yoluna… Ben Yoluma… (2002) albümünden bu yana çalıştığı yapımcı şirketi Erol Köse Production arasında yaşanan “enerji düşüklüğü ve anlaşmazlıklar” gerekçe gösterilerek şarkıcı tazminat ödeyerek şirketten ayrıldı ve 1 Kasım 2008’de Avrupa Müzik ile anlaştı. Böylece Hipnoz, Yener’in Erol Köse Production’dan çıkan son stüdyo albümü oldu.

Hande Yener – Hipnoz şarkısı kısa sürede dijital müzik platformlarında en çok indirilen ve dinlenenler arasında ilk sıralara yükselerek müzik severlerin gönlünde taht kurdu.

Yine radyo ve müzik kanallarında oldukça karşımıza çıkacak olan Hande Yener müzik listelerinde zirveye oynayacaktır.

Hande Yener – Hipnoz Şarkı Sözleri, Sizleri yormamak adına şarkının video ve sözlerini aşağıda paylaşıyoruz. Herkese keyifli okuma ve dinlemeler.

En altta bulunan yorum kısmından değerli düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir ve şarkı isteğinde bulunabilirsiniz.

Değerli müziksever arkadaşlarımız,

Sitemizde en yeni ve hit şarkı sözlerini bulabilirsiniz. Sanatçılar hakkında bilgi edinebilir ve tüm parçalarını dinleyebilirsiniz. Sizlerin yorumları bizim için çok değerli ve takdire şayendir. Sizlere daha iyi ve kaliteli içerik sunmamız için tavsiye ve şikayetlerinizi bekliyoruz. sozleridinle.net olarak güncel kalmaya devam ediyoruz. Sizler için buradayız! Takipte Kalın. MÜZİKLİ GÜNLER DİLERİZ…

Hande Yener – Hipnoz Şarkı Sözleri

Aşkın Kollarında Zamanı Unutmuşum
Hayalmiş Herşey
Bu Olmayan Bir Oyunmuş

Aklın Yollarında Gidip Gelmişim
Kolaymış Herşey
Bu Olmayan Bi Oyunmuş

İyi Değil Miyim Neyim?
Adeta Aşka Hipnozum
Sırlarımı Sorma
Beni Konuşturma

Kalan Yine Ben Miyim?
Kendime Dış Vurmuşum
Gerisini Sorma Beni Karıştırma

Kim Ne Der Se Ya Lan
Zamanı Değilse Duman
Kaderim Nerdebillen Var Mı?

Da Ya Na Mam Ya Lan
Dayanırım İnan
Eceli Nerde Bilen Var Mı?
Kim Ne Der Se Ya Lan (Yalan)

Da Ya Na Mam Ya Lan

Aşkın Kollarında Dengemi Bulmuşum
Değermiş Herşey
Bir Tipsizden Kurtulmuşum
Aşkın Yollarında Kayıp Olmuşum
Tutkuymuş Herşey
Bu Bitmeyen Bir Duyguymuş

İyi Değil Miyim Neyim¿
Adeta Aşka Hipnozum
Sırlarımı Sorma
Beni Konuşturma

Kalan Yine Ben Miyim?
Kendime Diş Vurmuşum
Gerisini Sorma Beni Kariştirma

Kim Ne Der Se Ya Lan
Zamani Değilse Duman
Kaderim Nerde Billen Var Mı

Dayanamam Yalan
Dayanirim Inan
Eceli Nerde Bilen Var Mı?
Bilen Var Mi? Bilen Var Mı?

Kim Ne Der Se Ya Lan Yalan
Bilen Var Mı?
Da Ya Na Mam Ya Lan
Bilen Var Mı?

Hande Yener – Hipnoz Dinle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz