Şarkı Sözleri
Candan Erçetin - Yak Gemileri Şarkı Sözleri - Şarkı Sözleri | Şarkı Sözü
Beğen 0

Candan Erçetin - Yak Gemileri Şarkı Sözleri

Candan Erçetin – Yak Gemileri Şarkı Sözleri…

Türkiyenin en iyi ve en güncel şarkı sözleri sitesinden merhabalar.

Yak Gemileri 3 Haziran 2013’te Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan Milyonlarca Kuştuk yedinci stüdyo albümünden bir parçadır.

Stüdyo çalışmaları 12 ayda tamamlanan Milyonlarca Kuştuk…, toplam 15 şarkıdan oluşur. Erçetin, dokuz şarkının sözlerini tek başına yazarak albümde en çok adı geçen söz yazarı olmuştur. Albüm, Zeki Müren’in seslendirdiği “Yaralı Gönlüm” şarkısını ve Nâzım Hikmet’in “Herkes Gibisin” şiirinin Erçetin tarafından bestelenerek seslendirilen hâlini de içerir. Albüme adını veren ve ilk video klip olan “Milyonlarca Kuştuk…” şarkısı, Zümrüd-ü Anka efsanesini konu alarak insan ruhunun dünyevi tuzaklara düşüp yolunu kaybetmesini anlatır. Müzik eleştirmenleri ise albüme genel anlamda olumlu eleştiriler sundular.

Albümün tanıtımı, çıkış tarihinin Taksim Gezi Parkı protestolarına denk gelmesi sebebiyle ertelendi ve ilk başta yalnızca şarkıcının resmî sitesi ile müzik şirketinin sitesinde yapıldı. Türkiye’de çok satan albümler listesinde zirveye oturdu ve yayımlandığı yıl içinde ülkede 50.000 fiziki kopya satış yaptı. Albüm kitapçığının sonuna düştüğü notta Erçetin, Milyonlarca Kuştuk…’un CD formatında satışa sunulan son çalışması olabileceğini yazdı.

Yaz ve kış boyunca radyolar ve eğlence mekânlarında bol bol duyacağımız Yak Gemileri tüm müzik kanalları ve dijital platformlarda yerini aldı.

Candan Erçetin – Yak Gemileri şarkısı kısa sürede dijital müzik platformlarında en çok indirilen ve dinlenenler arasında ilk sıralara yükselerek müzik severlerin gönlünde taht kuracak kaliteli bir şarkı.

Candan Erçetin – Yak Gemileri şarkısı sevenleri ve takipçilerinden diğer şarkıları gibi tam not almayı başardı. Bu güzel şarkıyı dinleyin, dinletin.

Candan Erçetin – Yak Gemileri Şarkı Sözleri, Sizleri yormamak adına şarkının video ve sözlerini aşağıda paylaşıyoruz. Herkese keyifli okuma ve dinlemeler. Yorumlarınızla şu güzel şarkıyı süslemeye ne dersiniz?

Değerli müziksever arkadaşlarımız,

Sitemizde en yeni ve hit şarkı sözlerini bulabilirsiniz. Sanatçılar hakkında bilgi edinebilir ve tüm parçalarını dinleyebilirsiniz. Sizlerin yorumları bizim için çok değerli ve takdire şayendir. Sizlere daha iyi ve kaliteli içerik sunmamız için tavsiye ve şikayetlerinizi bekliyoruz. sozleridinle.net olarak güncel kalmaya devam ediyoruz. Sizler için buradayız! Takipte Kalın. MÜZİKLİ GÜNLER DİLERİZ…

Candan Erçetin – Yak Gemileri Şarkı Sözleri

Bıktım Artık Özlemekten Gizli Saklı Dertlenmekten
Her Görüşte Teslim Olup Aramanı Beklemekten
Bitsin Artık Bu Ayrılık Boşa Geçen Şu Zamana Yazık
Bak Sonra Bir Gün Gelir Fayda Etmez Pişmanlık
Yak Gemileri Yak Bu Gece Duyan Duysun
Olurmuş Banane Elalem Ne Dermil Bize Ne
Aman Aman Aman Kime Ne
Samanlik Seyran Bu Gece
Gören Olurmuş Duyan Olurmuş
Sen De Istemedin Mi Seviyorum Demedin Mi
Sana Söylemedim Mi Korkma Gel Demedim Mi
Senin De Benim De Adimiz Çikarmiş Çiksin
Senin De Benim De Adimiz Çikarmiş Kime Ne

Candan Erçetin – Yak Gemileri Dinle

Candan Erçetin

Sitemizde sanatçıya ait toplam 28 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz