Şarkı Sözleri
Candan Erçetin - Milyonlarca Kuştuk Şarkı Sözleri - Şarkı Sözleri | Şarkı Sözü
Beğen 0

Candan Erçetin - Milyonlarca Kuştuk Şarkı Sözleri

Candan Erçetin – Milyonlarca Kuştuk Şarkı Sözleri…

Türkiyenin en iyi ve en güncel şarkı sözleri sitesinden merhabalar.

Milyonlarca Kuştuk…, Türk şarkıcı Candan Erçetin’in yedinci stüdyo albümü. 3 Haziran 2013’te Pasaj Müzik etiketiyle yayımlanan albümdür.

Stüdyo çalışmaları 12 ayda tamamlanan Milyonlarca Kuştuk…, toplam 15 şarkıdan oluşur. Erçetin, dokuz şarkının sözlerini tek başına yazarak albümde en çok adı geçen söz yazarı olmuştur. Albüm, Zeki Müren’in seslendirdiği “Yaralı Gönlüm” şarkısını ve Nâzım Hikmet’in “Herkes Gibisin” şiirinin Erçetin tarafından bestelenerek seslendirilen hâlini de içerir. Albüme adını veren ve ilk video klip olan “Milyonlarca Kuştuk…” şarkısı, Zümrüd-ü Anka efsanesini konu alarak insan ruhunun dünyevi tuzaklara düşüp yolunu kaybetmesini anlatır. Müzik eleştirmenleri ise albüme genel anlamda olumlu eleştiriler sundular.

Albümün tanıtımı, çıkış tarihinin Taksim Gezi Parkı protestolarına denk gelmesi sebebiyle ertelendi ve ilk başta yalnızca şarkıcının resmî sitesi ile müzik şirketinin sitesinde yapıldı. Türkiye’de çok satan albümler listesinde zirveye oturdu ve yayımlandığı yıl içinde ülkede 50.000 fiziki kopya satış yaptı. Albüm kitapçığının sonuna düştüğü notta Erçetin, Milyonlarca Kuştuk…’un CD formatında satışa sunulan son çalışması olabileceğini yazdı.

 

Yaz ve kış boyunca radyolar ve eğlence mekânlarında bol bol duyacağımız Milyonlarca Kuştuk tüm müzik kanalları ve dijital platformlarda yerini aldı.

Candan Erçetin – Milyonlarca Kuştuk şarkısı kısa sürede dijital müzik platformlarında en çok indirilen ve dinlenenler arasında ilk sıralara yükselerek müzik severlerin gönlünde taht kuracak kaliteli bir şarkı.

Candan Erçetin – Milyonlarca Kuştuk şarkısı sevenleri ve takipçilerinden diğer şarkıları gibi tam not almayı başardı. Bu güzel şarkıyı dinleyin, dinletin.

Candan Erçetin – Milyonlarca Kuştuk Şarkı Sözleri, Sizleri yormamak adına şarkının video ve sözlerini aşağıda paylaşıyoruz. Herkese keyifli okuma ve dinlemeler. Yorumlarınızla şu güzel şarkıyı süslemeye ne dersiniz?

Değerli müziksever arkadaşlarımız,

Sitemizde en yeni ve hit şarkı sözlerini bulabilirsiniz. Sanatçılar hakkında bilgi edinebilir ve tüm parçalarını dinleyebilirsiniz. Sizlerin yorumları bizim için çok değerli ve takdire şayendir. Sizlere daha iyi ve kaliteli içerik sunmamız için tavsiye ve şikayetlerinizi bekliyoruz. sozleridinle.net olarak güncel kalmaya devam ediyoruz. Sizler için buradayız! Takipte Kalın. MÜZİKLİ GÜNLER DİLERİZ…

Candan Erçetin – Milyonlarca Kuştuk Şarkı Sözleri

Her Kim Ki Kiskançlik Gölünde Yüzer
Bilsin Ki Ulaşamaz O Kaf Dağina
Bülbül Ki Aşk Denizlerinde Gezer
Uçamaz Ki Başka Güllerin Narina

Her Kim Ki Bencillik Dağina Tirmanir
Bilsin Ki Kaderi Yalniz Kalmaktir
Her Kim Ki Hirs Ovalarinda Saklanir
Avladim Zanneder Ama Kendi Avlanir

Her Kim Ki Hakikat Ormaninda Bekler
Bilsin Ki Hatasiz Çikamaz Yarina
Her Kim Ki Inkar Limaninda Demirler
Eremez Hiçbir Zaman Gönlünün Sirrina
Her Kim Ki Ayrilik Vadisinde Durur
Bilsin Ki Ne Ararsa Kendinde Bulur

Biz Milyonlarca Kuştuk Kaf Dağina Kanat Açtik
Aci Çektik Yaralandik Bilmiyorduk Aldandik
Kimimiz Yollarda Kaldik Dünya Malina Kandik
Kimimiz Sebat Ettik Yedi Vadiyi Aştik

Gönül Bu Durmaz Uçar Zaman Mekan Tanimaz
Uzun Yol Yolcusudur Bulmadan Aşki Durmaz
Gönül Bu Durmaz Uçar Uzak Yakin Tanimaz
Gönül Yol Yorgunudur Yanmadan Huzur Bulmaz
Gönül Durma Uç Yorulma Uç Yilma Uç

Candan Erçetin – Milyonlarca Kuştuk Dinle 

Candan Erçetin

Sitemizde sanatçıya ait toplam 28 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz